İzmir’de Hafta Sonu Kursu

Hafta sonu meditasyon kursuyla hem yepyeni şeyler öğrenip hem daha derin meditasyonu deneyimleyebilirsiniz. Programımız yoğun olduğundan (Cumartesi 5 saat + Pazar 5 saat) sadece merak ettiğiniz için gelmek isterseniz bu kurs çok da size uygun değil 🙂 Ama eğer gerçekten meditasyon yapmak için samimiyseniz kesinlikle derin tecrübeler edinebilirsiniz🙏🏻 Farklı konsantrasyon ve ve meditasyon uygulamaları yapacağız, birkaç mantra öğreneceğiz. ‘Meditasyon nasıl hayatımızın bir parçası haline gelebilir’ konusunda tecrübelerimizi size aktaracağız.

Cumartesi 29 Şubat: 13.00’de başlayacağız. 20.00’ye kadar molala devam edeceğiz.
Pazar 1 Mart: sadece Cumartesinde gelen insanlarla devam edeceğiz.
Dil: İngilizce ve Türkçe (tercüme)
Ücret: ÜCRETSİZ ama kayıt gerekli (aşağıdakı formu kullanın)
Yer: Konak / İzmir

Konuşmacımız

BaraKonuşmacı Bara, Çek Cumhuriyeti’nde yaşıyor. 25 yıldır meditasyon yapıp ruhsal hayatı yaşıyor. Kursundaki insanların hayatlarını değiştirmeye veya iyileştirmeye yardım eder. Tecrübeleri ve hikayeleri ile insanlara ilham vermeye çalışıyor. İş olarak organik gıda satıyor ve boş vaktinde mantraları öğreniyor ve şiir okumayı seviyor.

Kurs kapsamındaki konular
  • Konsantrasyon & meditasyon uygulamaları
  • Ne zaman, nerede ve nasıl meditasyon yapmalı
  • Düşünce ve duyguların kontrolü
  • Fiziksel sağlık ve sağlıklı yaşam tarzı
  • İçsel güç ve içsel disiplin
Aşağıda kayit yapabilirsiniz

 

Sonunda, ilham için sizinle güzel sakin meditasyon müziği paylaşıyoruz 🙂

Konsantrasyon ve odak

Tüm odağımızı tek bir şey üzerinde tutarak o şeye enerjimizi vermiş oluruz. Eğer konsantre olmakta başarılıysak, bu enerji daha sonra fiziksel seviyede ortaya çıkar.

Bilinç

Bilinci, varlığımızın odaklanmış enerjisinin bir akışı olarak algılayabiliriz. Bu bilinçle kendimizi varlığımızın farklı bölümleriyle birleştirebiliriz - beden, duygular, zihin veya (ruhsal) kalp.

Nefes Egzersizleri

Nefes yaşamımızın özüdür. Aynı zamanda büyük bir gizemdir de. Nefes alma, hayatımızın nasıl başladığı, ve nefes verme de nasıl bittiğidir. Hücrelerimizi oksijenle besleyen ve hayat veren basit bir mekanizmadır.

Zihni Susturmak

Bu düşünce egemenliğine nasıl son verilir? Zihnimizi en azından birkaç dakika sakinleştirmeyi ve sessizleştirmeyi başardığımızda, kendi içimizde yepyeni bir dünya keşfederiz. Ve orada her birimizin bireysel gelişiminin kaynağını buluruz.

Meditasyon Nedir?

“Meditasyon yaptığımızda biz aslında varlığımızın derin parçasına giriyoruz. Şu an, derin içimizde olan serveti ileri getirebiliriz.” —Sri Chinmoy