İçten Müzik

Biraz müzikal ilhama mı ihtiyacın var? Belki meditasyon yapmak, egzersiz yapmak, spor yapmak için veya yoğun bir iş gününden sonra sakinleşmek için. İşte burada ve ücretsiz! 🙂

Burada izlenenler sadece küçük bir bölüm. Daha fazlası için ziyaret www.radiosrichinmoy.org

Sri Chinmoy’un Barış Konseri, Tokyo 1984

Bu Sri Chinmoy’un Suganami Salonu’nda ki 15. Barış Konserinden, Tokyo, Japonya – Sri Chinmoy’un en erken halka çık barış konserlerinden biri. Sri Chinmoy konser boyunca western flüte (batı flütü), esraj (geleneksel bir çalgı aleti), sitar (geleneksel bir çalgı aleti) ve harmonyum gibi enstrümanlar çaldı.

Daha fazlası için tıkla »

Pavaka Topluluğu

Pavaka Topluğu 2005’ten beri Canada, ABD, Avrupa ve Rusya’da performans gösteren Montreal merkezli ses ve enstrümental gruptur. Müzisyenler konumdan konuma farklılık gösterir fakat gerçekleştirilen şarkıların melodileri her zaman Hintli sufi Sri Chinmoy tarafından oluşturuldu ve bu grup tarafından düzenlendi. Genellikle yapılan şarkılar daha batılı bir tarzdadır.

Daha fazlası için tıkla »

Blue Flower

Sanatçıların sözlerinde;

“Blue Flower müzik grubu Sri Chinmoy’un müziğe karşı ilgisine sevgimizden ve takdirimizden Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde 1998’de kendiliğinden kurulmuştur. Doğu ve batı enstrümanlarını seslerle birleştiren şarkıları düzenliyoruz ve daha sonra onları müzik severler ve ruhani arayıcılar ile ücretsiz konserlerde paylaşıyoruz. Şimdiye kadar Sırbistan’da ve çevreleyen ülkelerde bir çok konserler verdik.”

Daha fazlası için tıkla »

Sri Chinmoy’un Montepellier konseri videosu