İçsel Yaşam #1: Meditasyon Konuları

Meditasyonun birçok dünyasını keşfeden ‘Meditasyon Konuları’na hoşgeldiniz.

Meditasyon, içimizdeki gerçekliğe, ruhsal aleme ve sonsuzluğa bir geçiş yoludur. Meditasyon, hayatımızı daha enerjik hale getirebilir, hayata bakış açımızı değiştirebilir, bütün problemlerimizi çözebilir ve gizli kapasitemizi açığa çıkarabilir.

Herkes meditasyon yapabilir. Meditasyon basit, doğal ve güçlüdür… Ve ücretsiz.

Meditasyon akılcı zihnin ve düşüncenin arkasında yatanların tümünü kendin keşfetme ve farkına varmadır. İçimizdeki derinlere indikçe, içimizde neler yattığını keşfederiz ve bu da anlamanın ve aynı  zamanda etrafımızda olanları kavramanın anahtarıdır.

Meditasyon hakkında okuyabilir, meditasyon hakkında konuşabilir, meditasyon hakkında düşünebiliriz, ancak meditasyonun pek çok faydası için günlük pratiği yapmamız gerekiyor.

Meditating in old temple with decorative arches at dramatic sunset sky with light hole in the clouds

‘Meditasyon Konuları’ meditasyon teorisini ve felsefesini keşfedecek, ancak çoğunlukla yaşanmış meditasyon tecrübelerine odaklanacaktır.

Sizlere herkesin günlük olarak haz alacağı basit, pratik egzersizleri ve günlük meditasyon uygulamasını başarılı ve uzun süre devam eden bir konuma getirmenin adımlarını anlatacağız: meditasyonu günlük hayatınıza nasıl katabilir ve nasıl hayatınızın bir parçası haline getirirsiniz. Meditasyonda yalnızca görme ve hissetme biçimimizi değil aynı zamanda varlığımızı dönüştürmek için her kalp atışına, her düşünceye, her amaca, her duyguya, hayatımızın her nefesine akan bir yaşanmış deneyim olmalıdır.

Sizinle meditasyon hakkındaki bilgilerimizi, meditasyon tutkumuzu, meditasyon deneyimlerimizi ve meditasyon sevgimizi paylaşacağız.

‘Meditasyon Konuları’ tüm meditasyon konularını keşfedecektir: meditasyona ilk kez başlayan birinin karşılaştığı engellere ve zorluklara bakacağız. Ayrıca, meditasyonun birçok faydasını keşfedeceğiz ve en önemlisi, neden meditasyon önemlidirin pek çok sebebini inceleyeceğiz

Bu gönderinin orijinali ‘Meditasyon Konuları‘ serisinin bir parçası olarak Prachar Stegemann tarafından yazıldı.