Online Meditasyon Kursu

Bu kaotik zamanlardan geçerken, size online olarak ücretsiz meditasyon kursu sağlamak istiyoruz. Şimdi içinde bulunduğumuz zaman içimize bakma, kendimizi keşfetme ve etrafımızda gerçekleşen dinamik değişimlerde güzelliği farkedebilme ve bulma zamanıdır. Bir ay boyunca her hafta sizlerle Zoom üzerinden buluşuyor olacağız. Farklı konsantrasyon ve meditasyon uygulamaları yapacağız, birkaç mantra öğreneceğiz. ‘Meditasyon nasıl hayatımızın bir parçası haline gelebilir’ konusunda tecrübelerimizi size aktaracağız.

Başlangıç: 24 Şubat saat 21.00’de
Süre: bir ay boyunca her Perşembe (21.00-23.00)
Dil: İngilizce ve Türkçe (tercüme)
Ücret: ÜCRETSİZ ama kayıt gerekli (aşağıdaki formu kullanın)
Yer: online (Zoom)

Kurs kapsamındaki konular
 • Nefes, konsantrasyon & meditasyon uygulamaları
 • Ne zaman, nerede ve nasıl meditasyon yapmalı
 • Nasıl gerçekten dinlenmek ve içimizi açmak
 • Düşünce ve duyguların kontrolü
 • Fiziksel sağlık ve sağlıklı yaşam tarzı
 • İçsel güç ve içsel disiplin
GEREKLİLİKLER
 • Dersler birbirini takip eden konulara sahip olduğu için buluşmalarımızı kaçırmamaya özen gösterin.
 • Derslere katılırken kendinize ait özel ve sessiz bir alan yaratabilmeniz çok önemlidir. Alanınızı meditasyon çalışmalarına uygun hale getirebilmek için en iyisini yaptığınızdan emin olun. Rahat bir yastık veya sandalye hazırlayın, yakınınızda bir mum yakın. Çiçek ya da tütsü de ekleyebilirsiniz. Işıkları karartın, TV ya da bilgisayar varsa kapatın, telefonunuzu da sessize alın.
 • Zoom derslerimize bilgisayar yerine lütfen telefonunuzdan katılmaya çalışın. Bilgisayar ekranı rahatlamamıza engel olan mavi ışığı daha yoğun yaymaktadır.
Konuşmacımız

Konuşmacı Ondra, Çek Cumhuriyeti’nden gelip İzmir’de yaşıyor. 11 yıldır meditasyon yapıp boş zamanında kursları veriyor. Kursundaki insanların hayatlarını değiştirmeye veya iyileştirmeye yardım ediyor. Türkiye’de farklı projeler yapabilmek için Türkçe öğrendi. Bilgisayarlarla çalışmasına rağmen doğayı çok seviyor ve onunla kendini bağlantıda hissediyor. En çok ilham ve tazeliği doğada buluyor.  Barış Koşusu’nda (Peace Run) Dünya etrafında yanında Barış Meşalesi ile koşuyor ve ultra-maraton yarışlarında koşuculara sağlık yardımı veriyor.  Aynı zamanda yoga, pilates ve genel olarak sağlıklı yaşamla ilgileniyor.

Çağrı çocukluğundan beri hayatın gerçeğini arayan biri. 2 buçuk sene önce meditasyon yolculuğuna başladığından beri içsel denge, huzur ve neşesi önemli ölçüde artmış durumda! Şimdi de kendi deneyimlerini ve neşesini diğerleriyle paylaşmak istiyor, çünkü bizi birbirimize ve asıl olarak da bir’e ve bütüne bağlayan her şeyin, özellikle şu sıralar içinden geçtiğimiz evrede dünyanın en çok ihtiyacı olan sevgi ve barışı ortaya çıkardığının farkında. Çağrı’nın asıl mesleği biyolog. Metafizik, spiritüalite, evrenin içsel işleyişleri ve geçmiş yaşamlar ilgi alanları arasında.

Aşağıdan kayit YAPTIRABİLİRSİNİZ

Kayıt yaptırdıktan sonra size Zoom linkini ve detayları ileteceğiz.

   

  Son olarak, sizinle ilham için güzel ve sakin bir meditasyon müziği paylaşıyoruz 🙂

  Konsantrasyon ve odak

  Tüm odağımızı tek bir şey üzerinde tutarak o şeye enerjimizi vermiş oluruz. Eğer konsantre olmakta başarılıysak, bu enerji daha sonra fiziksel seviyede ortaya çıkar.

  Bilinç

  Bilinci, varlığımızın odaklanmış enerjisinin bir akışı olarak algılayabiliriz. Bu bilinçle kendimizi varlığımızın farklı bölümleriyle birleştirebiliriz - beden, duygular, zihin veya (ruhsal) kalp.

  Nefes Egzersizleri

  Nefes yaşamımızın özüdür. Aynı zamanda büyük bir gizemdir de. Nefes alma, hayatımızın nasıl başladığı, ve nefes verme de nasıl bittiğidir. Hücrelerimizi oksijenle besleyen ve hayat veren basit bir mekanizmadır.

  Zihni Susturmak

  Bu düşünce egemenliğine nasıl son verilir? Zihnimizi en azından birkaç dakika sakinleştirmeyi ve sessizleştirmeyi başardığımızda, kendi içimizde yepyeni bir dünya keşfederiz. Ve orada her birimizin bireysel gelişiminin kaynağını buluruz.

  Meditasyon Nedir?

  Meditasyon yaptığımızda biz aslında varlığımızın derin parçasına giriyoruz. Şu an, derin içimizde olan serveti ileri getirebiliriz.