İmkansızlığa Meydan Okuma (film)

Sıradaki, Sri Chinmoy’un ağırlık kaldırma kariyeri hakkındaki şaşırtıcı belgesel ‘İmkansızlığa Meydan Okuma‘. Film, 2011’de Tribeca Film Festivali’nde de yer aldı.

İçsel huzur hayatımızda nasıl bir rol oynayabilir? Savaş zamanında, yorgun veya depresif olduğumuz anlarda bize yardım edebilir mi? Barış savunucusu ve ruhani lider Sri Chinmoy bunun olabileceğine inandı. Aslında, içindeki güce olan inancı o kadar fazlaydı ki, kendini huzur dolu insanların huzur dolu bir dünyaya zemin hazırlayabileceklerini göstermeye adadı. 1985’de  bu coşkulu gözlem felsefesini güçlü bir imkansızlığa meydan okumaya çevirdi. 54 yaşında ağırlık kaldırmaya başladı. Sonraki yıllarda da başarıları azalmadı, aksine güçlenerek arttı. Sri Chinmoy, yaşın fiziksel gelişim için engel olduğu fikrine karşı çıktı. Ve 76 yaşında birçok onlarca, yüzlerce değil binlerce ton ağırlık kaldırmada en iyisi oldu.

İmkansızlığa Meydan Okuma‘, kişinin asla vazgeçmemesi gerektiğini, en derinimizdeki inanç ve yaratıcı tutkuyla tarihimizi tekrar ve tekrar yazabileceğimizi gösteriyor.

Bu yirmi sekiz dakikalık kısa filmde vücut geliştirme ve güç efsaneleri Bill Pearl, Frank Zane, Hugo Girard, Mike Katz, Dan Lurie ve dokuz kez olimpik madalya kazanmış Carl Lewis yer alıyor. ‘İmkansızlığa Meydan Okuma’ aynı zamanda Explosions in the Sky ve Arvo Part’dan müzikler ve Nelson Mandela, Desmond Tutu, Sting ve Susan Sarandon’dan bazı görüntüler içeriyor.

www.challengingimpossibility.com

Gerçekten heyecan verici bir kısa film için hazır olun! Türkçe alt yazı mevcuttur.